Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit]: Cannot set time limit in safe mode in /sata2/home/users/zemlya/www/www.kozatstvo.info/smarty/db.php on line 31

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /sata2/home/users/zemlya/www/www.kozatstvo.info/func.php on line 624

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /sata2/home/users/zemlya/www/www.kozatstvo.info/func.php on line 789
 
Статут Українського козацтва
Структура УККонституція П. Орлика
Українські ватажки
Звернення гетьмана Івана Мазепи
до козаків у 1709 році.

Журавльов Д. В.
Козацька еліта
Нагайка
Культ шаблі у козаківЖиття загону
Наші заходи
Рій Січ молода


Про козацтво

З давніх-давен людям відомо: "дерево життя" - це гілочка, на якій ростуть три листочки: перший - символ минулого часу, другий сучасного, а третій - майбутнього. Зображення "дерева життя" зустрічається на каменях далеких часів і свідчить, що люди ще в сиву давнину знали про нерозривний взаємозв'язок минулого, сучасного і майбутнього.

Як це зрозуміти? А так, що все навколишнє– це наслідки минулих подій. А в тому, що відбувається зараз народжується майбтнє.

Отже, щоб вірно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною, треба вивчати минуле свого народу, його історію.

Історія народу, як і життя людини, має героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. Але це наша історія, і ми повинні її знати, щоб зробити певні висновки, і не повторювати прикрі помилки.

Оскільки в героїчному найбільше проявляється національний характер народу, його душевна краса, його талант, то ці сторінки особливо хвилюють і викликають почуття національної гордості. В історичному минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище, як Запорізька Січ.

Це про неї  М.В. Гоголь писав у своєму творі "Тарас Бульба": "Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді йдужі, як леви! Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну!"

На сторінках нашого сайту ми спробуємо розповісти історію козацтва. Звичайно, ми не претендуємо на істину в останній інстанції. Ми будемо розповідати про історію козацтва стосовно нашого рідного краю - Херсонщини. Розповімо про всі ті страшні та героїчні часи нашої з Вами історії. Про мужніх людей, які жили тут колись і боронили рідну землю від загарбників. Про КОЗАКІВ.

В нашій розповіді ми будемо спиратися на різні джерела інформації: на сучасні дослідження, на розповіді старих козаків, будемо брати інформацію з інших сайтів.
Дуже допомогли в роботі над розділом про історію козацтва такі книжки:
- Ю.А. Мицик, С.М. Плохій, І.С. Стороженко "Як козаки воювали"
- М. Грушевський "Ілюстрована історія України"
- Б. Сушинський "Козацькі вожді України"
- Л. Косенко "Козаки. Факти, міфи, коментарі"
Херсонський Кіш Українського козацтва. При використанні матеріалів сайту просимо вказувати джерело: http://kozatstvo.info
Яндекс.Метрика